Evka Hronka

 Jsem veselá jogínka, která by chtěla vykouzlit úsměv na každé dětské tváři. Jóga se stala mou životní cestou a propojením s tímto křehkým dětským světem. Mám v sobě sílu inspirovat ostatní, jak mohou udělat svoje děti šťastné.

ŠTĚSTÍ

Ano, mám štěstí. Mám báječnou rodinu, se kterou miluji trávit společný čas, úžasné přátele, na které se můžu vždy obrátit. Mám konečně to, co jsem si vždycky přála. Něco svého. Něco, kde mohu lidi hýčkat a když se jim bude u mě líbit, bude mi odměnou, že se vrátí. Mám vlastní jógové studio, sice jen maličké, ale vlastní.

VIVA LA ŽIVOT

Mám ráda život, svůj život. Umím si užít pohled na třepotající se lístek na stromě a strávit chvilku pozorováním, zda-li se udrží a nebo se nechá odfouknout teplým podzimním větrem, umím si vychutnat tichou procházku lesem jako by ke mně stromy promlouvaly, užívám si i rušnou chvilku na Karlově mostě pozorujíc lidi kolem.

Ano, jsem šťastná.

PŘIZNÁVÁM ŽE DŘÍV TO TAKHLE NEBYLO

Byl rok 2010 a já čekala miminko. Vytoužené miminko. Po předchozím potratu jsme to vzali opravdu zodpovědně a mě zaplavila vlna povinností nastávající matky. Vlna tlačená společností. Chceš-li zdravé miminko je potřeba chodit na těhotenské cvičení, těhotenské plavání a přípravné kurzy na porod. A tak jsem byla v jednom kole, abych nic nevynechala a nic nezanedbala. Takhle je to správně. Místo, abych relaxovala a užívala si rostoucí bříško.

 

JE TO HOLČIČKA

 

Rok se přehoupnul a přišel 16.únor. Je to holčička, krásná vlasatá. Je to Maruška.                                                                                                                              Neskutečná záplava štěstí a radosti, manžel její zdraví poctivě zapil téměř s celou vesnicí.

MAMINČIN KOLOTOČ

 

Já jsem nastoupila do nového kolotoče. Plavání pro miminka, cvičení pro miminka, kroužek, kde se zjišťují pokroky miminek. Všude jsem jen pospíchala, abych to všechno stihla, zpocená při oblékání v šatně po plavání, nervózní z Maruščina pláče na kurzu dětských masáží. A doma, když Maruška usnula, tak jsem honem vytírala, myla nádobí, leštila kohoutek v koupelně a vyvařovala. Všechno musí být dokonalé, všechno zvládnu. Všichni to přece zvládnou, tak já taky.

 

KOLOTOČ SE ROZTOČIL JINÝM SMĚREM

 

Dobrý den, zablokovali jsme vám účet, ozvalo se v telefonu. Manželova autodoprava zkrachovala. Odstartoval se kolotoč plný slz a obav. Z letušky, která neřešila do té doby peníze se rázem stala máma, která počítá každou korunu. A to doslova.

Živote, tohle jsme zvládli. Bylo to velice těžké a velmi výchovné. Děkujeme.

A do naší rodiny přibyla další úžasná duše, narodila se JIŘINKA.

 

Ale život dokáže být někdy hodně vtipný, sarkastický, ale bohužel i dost KRUTÝ.

 

VYBRALI JSTE SI NEJHŮŘ, JAK JSTE MOHLI.

 

Je duben 2016 a pan doktor nám s kamennou tváří oznamuje, že Maruška má vzácný dětský nádor na mozku, který nelze vyléčit a že bohužel zemře. Znala jsem podobnou věc jen z amerických filmů a nikdy jsem neměla tušení, že něco takového může potkat i nás.

 

KONEC SVĚTA ?

 

Tak jsme se cítili. Bezradní, zmatení, bez pomoci a začali jsme lamentovat na život. Na náš život.

KOLOTOČ SE ZASTAVIL

 

Nastalo těžké období, ale zároveň jsme konečně všichni vystoupili z toho bláznivého kolotoče. Nebyl důležitý uklizený dům, nebylo důležité stihnout všechny kroužky.                                                                                                          Byla před námi dlouhá, těžká, ale zároveň neuvěřitelně krásná a intenzivní cesta za vyléčením nevyléčitelného, která nás zavedla k úžasným lidem, kteří se stali naší inspirací, duchovními průvodci.                                                                      Prostudovala jsem spoustu knih, prošla spoustu seminářů.

ANDĚL MURIEL

 

Ale největším průvodcem nám byla Maruška. Byla to úžasná bytost, která nás toho tolik naučila. Naslouchat. Umět se zastavit a užívat si každou vteřinu. Pro nás je to anděl, anděl lásky.

VĚCI SE NEDĚJÍ NÁHODOU

 

Najednou jsem dostala odvahu dát výpověď po 16 letech u ČSA a začít se věnovat na plno své milované józe. Ke svému stávajícímu kurzu instruktora hathajógy jsem prošla spoustu kurzů a seminářů dětské jógy, abych mohla být při své práci se svýma dvěma holčičkama. Taky jsem přidala do svých lekcí seniorskou jógu, abych vytáhla mojí mamku z úkrytu domova. A když člověk zvolní životní tempo, přestane se za něčím hnát a dá věcem volný průběh, tak mu život podá pomocnou ruku.

 

ODKAZ

Už téměř tři roky učím děti jógovat, jak ve školách a školkách, tak v mém malém jógovém studiu. Učím je zastavit se, mít se rádi, umět si hrát, prostě být šťastní. To, co jsem se naučila od nich, i od mojích dcerek. Maruška tady zanechala velký vzkaz, jenž cítím, že je potřeba předat dál.

 

ŠŤASTNÝ RODIČ =ŠŤASTNÉ DÍTĚ

 

Vím, že největší štěstí pro vaše dítě je BÝT S VÁMI. Nemusí to být hodiny, stačí i pár minut denně, ale intenzivních, opravdových, takových od srdce. Třeba pomocí jógy, při které si užijete spoustu legrace. Jak vy, tak vaše dítě. Budete se smát.Budete ŠŤASTNÍ.

 

Ráda se s Vámi podělím o mé zkušenosti v e-booku zdarma 5 tajných jóga tipů pro ty nejšťastnější děti aneb týdenní plán pro maminky a jejich děti, jak za pouhých 10 minut denně prohloubit pouto mezi sebou.